Instagramas nuo NULIO.

Įraše atskleisiu, kokius veiksmus atlikčiau, jei tektų kurti Instagram paskyrą iš naujo.

Giedrė Kaltauskė

2/12/20222 min read

Instagramas nuo NULIO. Kokius veiksmus atlikčiau, jei tektų kurti paskyrą iš naujo?

Šiame įraše pasidalinsiu savo įžvalgomis - kaip elgčiausi, jei būtent šiandien norėčiau sukurti naują Instagram paskyrą.

#1 NIŠA, NIŠA IR DAR KARTĄ NIŠA.

Pats svarbiausias dalykas, kokį turime padaryti - išsigryninti savo nišą.

Ramiai pagalvok, kokia tema galėtum kalbėti valandų valandas? Kokioje nišoje jautiesi kaip žuvis vandenyje? Kokioje srityje norėtum tobulėti?

Būtent TA tema ir turi būti Tavo paskyros pagrindas.

Kai pradedame kurti turinį apie viską ir apie nieką, gaunasi chaosas. Auditorija nebesupranta, kokią naudą/vertę gali gauti iš Tavęs. Ir anksčiau ar vėliau, Tave palieka.

Pagrindinis tikslas - susikoncentruoti ties VIENA niša.

#2 PROFILIO PARUOŠIMAS.

Skirk laiko savo profilio įvaizdžio sukūrimui.

Pasirūpink tinkama profilio nuotrauka - ji turi būti šviesi/ryški, portretinio formato ir ideliausia, jei perteikiama emocija.

Susitvarkyk BIOGRAFIJĄ. Joje trumpai ir aiškiai įvardink: kas Tu esi, kokia Tavo niša ir kokią naudą/vertę duodi auditorijai.

Highlight'ai. 3-4 kokybiški highlight'ai - Tavo produktai/paslaugos, kainos, atsiliepimai, patarimai, Tavo istorija.

Ir žinoma - CTA (CALL TO ACTION). Įvardink biografijoje veiksmą, kurį norėtum, kad auditorija atliktų. Pvz. Pasekite mane dėl daugiau tokių patarimų; Užsisakyk mano paslaugas šioje nuorodoje; Atsisiųsk nemokamą kalendorių ir pan.

#3 PASTOVUMAS.

Augimas Instagram platformoje be pastovumo - praktiškai neįmanomas.

Pastovumas nereiškia, kad privalai kelti įrašus kiekvieną savaitės dieną po du/tris kartus. Pastovumas - tai Tavo įsipareigojimas auditorijai.

Įsivertink savo galimybes ir nuspręsk, kiek ir kokių įrašu galėtum kelti per savaitę šešis mėnesius į priekį. Tai gali būti ir du įraša, ir penki - svarbiausia, kad kiekvieną savaitę laikytumeisi savo plano. Taip užsitarnausi auditorijos pasitikėjimą ir būsi įvertintas Instagram platformos algoritmo.

#4 ĮSITRAUKIMAS.

Nuo pačios pirmos dienos pradėčiau reaguoti į kolegų/klienų/sekėjų turinį. Negailėčiau nei širdelės paspaudimo, nei komentaro, nei reakcijos į Story.

Nesuprask manęs klaidingai - neskatinu reaguoti kaip ROBOTUI su šablonine žinute/komentaru kiekvienam pasitaikusiam vien tam, kad egoistiškai nori naudos sau. Jei Tau tikrai patinka kitų kuriamas turinys, tuomet nepatingėk ir atlik šiuos veiksmus.

Nes labai dažnai susiduriu su situacija - klientas nori MAX įsitraukimo iš kitų, o pats su savo auditorija net nebendrauja.

#5 KANTRYBĖ.

Neturėčiau didelių lūkesčių ir minties, kad spragtelėjus pirštais imsiu ir tapsiu MEGA profiliu. Taip tiesiog nebūna.

Turi suprasti, kad augimas gali užtrukti ir prasidėti po 3-5 mėnesių nuoseklaus ir tikslingo darbo. Ir tai NORMALU. Joks verslas neužaugo per vieną naktį.

Nenorėk greitų ir neefektyvių rezultatų, matyk savo tikslą ir jo siek:

  • sąmoningai ir tikslingai kurk kokybišką turinį;

  • bendrauk su auditorija, megzk artimą ryšį su ja;

  • nesureikšmink peržiūrų;

  • nelygink savęs su kitais;

  • ir tiesiog - mėgaukis procesu!